Инициативата "Чети с мен" събра малки и големи в село Чепинци
Публикувана на: 30.09.2014 | 14:09
2860 прочитания
снимки: НЧ "НОВ ЖИВОТ - 1948" - село Чепинци
Читалище "Нов живот - 1948" - село Чепинци се включи в националната кампания на Министерството на културата "Чети с мен", съобщиха от институцията.
"За голяма наша изненада в инициативата се включиха читатели от различни възрастови групи, не само ученици, което само по себе си показа, че книгата все още е значима"- посочиха от читалището и поясниха, че от библиотеката са предоставили четива по избор на участниците. Всеки е прочел откъс от любимата си книга, след което всички ентусиазирано се включили в обсъждането на най-интересните откъси. "Участниците се справиха безупречно и във викторината с гатанки за литературни герои, което още веднъж доказва, че хората познават доста литуратурни произведения"- допълниха от читалището.
След четиричасовото забавление в центъра на Чепинци, читалището е подсигурило почерпка за всички присъстващи любители на книгата.
Инициативата "Чети с мен" обедини доста институции в страната, чиято дейност е насочена към подкрепа на духовността на българската нация.