Карнавали в Златоград и Ксанти
Публикувана на: 02.03.2011 | 11:40
1367 прочитания
През празничните дни в Златоград и Ксанти се очакват много туристи, привлечени от комбинирани оферти за карнавално шоу от двете страни на границата. Това съобщиха от Етнографския ареален комплекс в Златоград, цитирани от БТА.
В Стария град на Златоград на 5 март ще се разиграе кукерско шоу “Стара Марта” с традиционната обредност за прогонване на злите сили и изпращане на зимата.
Публиката на златоградските кукерски игри продължава на 6 март към съседния гръцки град за ежегодния карнавал. Кулминацията на тържествата в Ксанти е карнавалното шествие на 6 март и кандидатурата за вписване сред рекордите на Гинес с изработената най-голяма карнавална маска.
За потвърждаване на рекорда се очакват представители и експерти от Книгата на Гинес, уточняват от Асоциацията на родопски общини в Смолян.
Smolyan News