Рудозем показа, че си може и без общински съветници
Публикувана на: 07.01.2011 | 23:59
2361 прочитания
Рудозем показа, че си може и без общински съвет! Рудоземската политика е пълна с прецеденти, като един от тях е именно факта, че има избрани съветници, но дефакто те не работят в интерес на общината и хората, които са ги избрали. От началото на 2009г. няма проведено смислено заседание на общинския съвет. Няма приети бюджети или каквото и да е реално решение в полза на обществото. Имало е управление, без определена партия да има мнозинство, също така и с мнозинство, но никога не се е стигало до подобни ситуации и то при положение, че самите избори са били доста по-остри като кампании. Настоящият общински съвет стартира сравнително нормално, но съвсем скоро след старта му се заформи война за претседателското място и всички усилия се съсредоточиха в тези разправии, а хората - кучета ги яли. Полза от безотговорното поведение на съветниците, избрани от листите на ДПС, ГЕРБ и тям някаква мижава, измислена организация ДСХ няма никой, дори самите те. Групата на ГЕРБ и ДСХ бяха мнозинство, но след разправиите те не направиха никакъв компромис, за да потръгне работата – напротив, започнаха едни спорове, а от другата страна ДПС, след като успяха да разбият мнозинството на управляващите, започнаха тотално, на инат да водят цялостната политика и по този начин пречат и на обществото, и на кмета, като евентуално ще използват провала на кмета в своя лична полза. А за хората няма кой да се интересува. Няма да се спираме на подробности кой крив и кой прав, но едно е ясно, тези хора, които днес са съветници не заслужават повече да бъдат избирани за каквото и да е, защото те доказаха, че изобщо не ги интересува обществото, а най-много се интересуват от егото си!! Нека избирателите добре да им запомнят имената и да си отварят очите, когато партиите опрат пак до гласа на народа!!!
Рудозем днес