Рудоземската гимназия победи Елховец и Чепинци в състезание по безопасност на движението

Днес следобяд се проведе общинския кръг от състезанието по безопаност на движението - "Да запазим децата на пътя". Състезанието допринася за изграждането на учения и навици у децата а правилни действия в условията на пътното движение и фрмиране на култура за безопасно поведение на пътя.

Домакин в нашата община беше рудоземската гимназия. Състезаваха се три отбора- от трите училища в общината. Всеки отбор беше съставен от четирима ученици. Състезанието се проведе в 4 кръга- колективно решаване на листовка, индивидуално решаване на листовки, сглобяване на пъзел пътен знак и откриване на нередности във велосипед.

Знанията и уменията на учениците бяха оценявани от компетентно жури в състав: председател Валентин Дичев- служител на МВР и членове Райчо Каракехайов и Манол Джокалов.

Най-много точки събра отборът на СОУ "Св. св. Кирил и Методий" - град Рудозем, на второ място се нареди отборът на ОУ "Христо Ботев" - село Елховец и третото място остана за отборът на СОУ "Христо Ботев"- село Чепинци.
Участниците получиха грамоти и награди.

Победителите: Вели Шекирров, Здравко Демирев, Деним Брахомов и Мартин Топалов продължават участието си в областния кръг на състезанието.

"И трите отбора се представихте много добре при откриването на неизправностите по велосипеда- изхожам от това, че го виждате за първи път и веднага уловихте техническите неизправности"- заяви председателят на журито. Той пожела успех на чениците в бъдещите състезания.
"Всички вие се представихте много добре!" - добави в заключение Валентин Дичев.

© Рудозем днес

снимка: teacher.bg снимка: teacher.bg
Рудоземската гимназия победи Елховец и Чепинци в състезание по безопасност на движението
27.02.2014 | 17:59
3306

Днес следобяд се проведе общинския кръг от състезанието по безопаност на движението - "Да запазим децата на пътя". Състезанието допринася за изграждането на учения и навици у децата а правилни действия в условията на пътното движение и фрмиране на култура за безопасно поведение на пътя.

Домакин в нашата община беше рудоземската гимназия. Състезаваха се три отбора- от трите училища в общината. Всеки отбор беше съставен от четирима ученици. Състезанието се проведе в 4 кръга- колективно решаване на листовка, индивидуално решаване на листовки, сглобяване на пъзел пътен знак и откриване на нередности във велосипед.

Знанията и уменията на учениците бяха оценявани от компетентно жури в състав: председател Валентин Дичев- служител на МВР и членове Райчо Каракехайов и Манол Джокалов.

Най-много точки събра отборът на СОУ "Св. св. Кирил и Методий" - град Рудозем, на второ място се нареди отборът на ОУ "Христо Ботев" - село Елховец и третото място остана за отборът на СОУ "Христо Ботев"- село Чепинци.
Участниците получиха грамоти и награди.

Победителите: Вели Шекирров, Здравко Демирев, Деним Брахомов и Мартин Топалов продължават участието си в областния кръг на състезанието.

"И трите отбора се представихте много добре при откриването на неизправностите по велосипеда- изхожам от това, че го виждате за първи път и веднага уловихте техническите неизправности"- заяви председателят на журито. Той пожела успех на чениците в бъдещите състезания.
"Всички вие се представихте много добре!" - добави в заключение Валентин Дичев.

©Рудозем днес





Последни новини
Документален филм разчувства млади и стари в Чепинци
Една крачка по-близо до отварянето на прохода Рудозем - Ксанти
Стотици се събраха в Рудозем, за да изразаят солидарност към Палестина
Фондация "Родопски фонд за жените - ПОПРЕЛКИ" с "Червена книга на женския род в българския език" за онези, които липсват в речта, но присъстват в обществото
Фондация "Родопски фонд за жените – ПОПРЕЛКИ" представя проекта „Червена книга на женския род в българския език“
РСПБЗН Рудозем с апел: НЕ палете огън на открито!
Наше момче игра на Европейско първенство
От АПИ планират ремонт на пътя от Рудозем до границата
Моторни масла: Любопитни факти
Оригинални турски килими - тенденции в дизайна