Хайри Брахимбашев: Наш дълг е да намерим правилния начин да работим с младите хора, защото те са нашето бъдеще

Убедителен резултат на първи тур, как ще го коментирате?

Първо искам да благодаря на всички, които гласуваха за нашия екип. Радващ е фактът, че хората оценяват това, което се случва в общината ни, както и начина, по който се работи. За мен това е знак, че се работи в правилната посока.

След като вече е ясен кметът на общината, по-лесен ли ще бъде балотажът за Вас?

Не е важно какъв ще бъде балотажът, не бива да гледаме на избора по този начин, тъй като от вота в неделя до голяма степен зависи това как ще се работи в Чепинци следващите 4 години. Важно е да помислим за с. Чепинци, за проблемите, които трябва да решим. Много от тези проблеми са наболели и не търпят отлагане. За мен най-важното е, че имам пълната подкрепа на кмета на общината г-н Пехливанов и това, че сме работили заедно и че сме един екип, за да може и в Чепинци да се работи с още по-високи темпове. 

От 7-те кандидати за кмет на Чепинци, Вие сте единствения, който се бори за втори мандат...

Причината за това е, че имам необходимия опит, познавам проблемите на хората и както вече споменах - имам подкрепата на кмета на общината. Екипът, с който се явявам на изборите вече показа какво може и хората го оцениха. Още повече, че Чепинци има горчивия опит с няколко мандата, при които кметът на селото беше от друг политически екип и фактите показват, че това не е добре за селото. Но отново искам да подчертая, че въпросът не бива да се поставя политически - важно е селото и хората в него. Важно е да решим проблемите и да бъдем по-инициативни, да се възползваме от възможностите. 

Ако спечелите изборите, как виждате Вашата работа като кмет на Чепинци?

Кметът на селото трябва да бъде близо до хората, да е съпричастен с техните проблеми, да не си изключва телефона и да бъде на тяхно разположение 24 часа. Той трябва да бъде посредник между жителите на селото и институциите. Голяма моя болка също е, че в селото ни няма достатъчна инициативност при младите хора за обществена работа. В Чепинци живеят будни, кадърни и образовани млади хора и е наш дълг да ги направим съпричастни с това, което се случва. Да се допитваме по-често до тях и да намерим правилния начин да си партнираме с тях във всички аспекти на обществената работа, защото те са нашето бъдеще. 

Аз вярвам, че ако жителите на Чепинци бъдат единни, селото ни ще се превърне в много по-добро място за живот и много по-лесно ще решаваме проблемите. Аз ще работя точно в тази посока и вярвам, че заедно ще постигнем много неща.

© Рудозем днес
Етикети:

снимка: teacher.bg снимка: teacher.bg
Хайри Брахимбашев: Наш дълг е да намерим правилния начин да работим с младите хора, защото те са нашето бъдеще
28.10.2015 | 17:21
3320

Убедителен резултат на първи тур, как ще го коментирате?

Първо искам да благодаря на всички, които гласуваха за нашия екип. Радващ е фактът, че хората оценяват това, което се случва в общината ни, както и начина, по който се работи. За мен това е знак, че се работи в правилната посока.

След като вече е ясен кметът на общината, по-лесен ли ще бъде балотажът за Вас?

Не е важно какъв ще бъде балотажът, не бива да гледаме на избора по този начин, тъй като от вота в неделя до голяма степен зависи това как ще се работи в Чепинци следващите 4 години. Важно е да помислим за с. Чепинци, за проблемите, които трябва да решим. Много от тези проблеми са наболели и не търпят отлагане. За мен най-важното е, че имам пълната подкрепа на кмета на общината г-н Пехливанов и това, че сме работили заедно и че сме един екип, за да може и в Чепинци да се работи с още по-високи темпове. 

От 7-те кандидати за кмет на Чепинци, Вие сте единствения, който се бори за втори мандат...

Причината за това е, че имам необходимия опит, познавам проблемите на хората и както вече споменах - имам подкрепата на кмета на общината. Екипът, с който се явявам на изборите вече показа какво може и хората го оцениха. Още повече, че Чепинци има горчивия опит с няколко мандата, при които кметът на селото беше от друг политически екип и фактите показват, че това не е добре за селото. Но отново искам да подчертая, че въпросът не бива да се поставя политически - важно е селото и хората в него. Важно е да решим проблемите и да бъдем по-инициативни, да се възползваме от възможностите. 

Ако спечелите изборите, как виждате Вашата работа като кмет на Чепинци?

Кметът на селото трябва да бъде близо до хората, да е съпричастен с техните проблеми, да не си изключва телефона и да бъде на тяхно разположение 24 часа. Той трябва да бъде посредник между жителите на селото и институциите. Голяма моя болка също е, че в селото ни няма достатъчна инициативност при младите хора за обществена работа. В Чепинци живеят будни, кадърни и образовани млади хора и е наш дълг да ги направим съпричастни с това, което се случва. Да се допитваме по-често до тях и да намерим правилния начин да си партнираме с тях във всички аспекти на обществената работа, защото те са нашето бъдеще. 

Аз вярвам, че ако жителите на Чепинци бъдат единни, селото ни ще се превърне в много по-добро място за живот и много по-лесно ще решаваме проблемите. Аз ще работя точно в тази посока и вярвам, че заедно ще постигнем много неща.

©Рудозем днес





Последни новини
Документален филм разчувства млади и стари в Чепинци
Една крачка по-близо до отварянето на прохода Рудозем - Ксанти
Стотици се събраха в Рудозем, за да изразаят солидарност към Палестина
Фондация "Родопски фонд за жените - ПОПРЕЛКИ" с "Червена книга на женския род в българския език" за онези, които липсват в речта, но присъстват в обществото
Фондация "Родопски фонд за жените – ПОПРЕЛКИ" представя проекта „Червена книга на женския род в българския език“
РСПБЗН Рудозем с апел: НЕ палете огън на открито!
Наше момче игра на Европейско първенство
От АПИ планират ремонт на пътя от Рудозем до границата
Моторни масла: Любопитни факти
Оригинални турски килими - тенденции в дизайна