Отборът на СОУ – Рудозем спечели общинското състезание по безопасност на движението

Автор:  
Марияна Куцова

Регионален инспекторат по образованието, Съюз на българските автомобилисти – клон Смолян и ОД на МВР – Смолян за поредна година провеждат етапи от Националната викторина по безопасност на движението „Да запазим децата на пътя” 2016 г. Провеждането на викторината допринася за изграждането на умения и навици на учениците за правилни действия в условията на пътното движение и формиране на култура за безопасно поведение на пътя.

В СОУ „Св. св. Кирил и Методий” се проведе общински кръг на ученическата викторина по безопасност на движението.

В състезанието взеха участие отборите на СОУ – Рудозем, СОУ – Чепинци и ОУ – Елховец. Те бяха съставени от по четирима ученици, съответно по един от 5, 6, 7 и 8 клас, като осмокласничката Емира Маданска от Чепинци бе единствената дама сред участниците.

Състезателите се оценяваха от комисия в състав: Антон Бозов – представител на Общинска администрация – Рудозем, Ахмед Ходжов – представител на РУ – Мадан, Кристина Филизова – инструктор.

Надпреварата премина в рамките на 3 етапа. Първият кръг на състезанието включваше индивидуално и отборно решаване на листовки, съставени от по 20 въпроса. Около минута бе времето за решение на един въпрос, а всеки верен отговор носеше по една точка. Учениците се справиха с въпросите за отрицателно време и подхванаха задача номер 2. Във втората отборна задача състезателите трябваше да сглобят пътен знак, който бе под формата на пъзел и да определят какво обозначава той. Най-бърз бе отборът на ОУ – Елховец. Момчетата наредиха пъзела само за няколко секунди и получиха 20 точки за даден верен отговор. По 20 точки грабнаха и останалите два отбора. Блестящо бе представянето на учениците в третия етап на надпреварата. Определянето на неизправностите на предоставения им велосипед се оказа като детска игра за тях, а това им донесе по 20 точки допълнителен актив.

Първенец на общинското състезание по безопасност на движението стана СОУ „Св. св. Кирил и Методий”. СОУ „Христо Ботев” и ОУ „Христо Ботев” се оказаха с равен брой точки, а това наложи дузпи. Допълнителни 3 въпроса определиха среброто и бронза. Оспорвана битка завърши с 2-ро място за Чепинци и 3-то за Елховец.

Финалът на викторината постави награждаването на участниците.

© Рудозем днес

снимка: teacher.bg снимка: teacher.bg
Отборът на СОУ – Рудозем спечели общинското състезание по безопасност на движението
26.02.2016 | 21:22
2955

Регионален инспекторат по образованието, Съюз на българските автомобилисти – клон Смолян и ОД на МВР – Смолян за поредна година провеждат етапи от Националната викторина по безопасност на движението „Да запазим децата на пътя” 2016 г. Провеждането на викторината допринася за изграждането на умения и навици на учениците за правилни действия в условията на пътното движение и формиране на култура за безопасно поведение на пътя.

В СОУ „Св. св. Кирил и Методий” се проведе общински кръг на ученическата викторина по безопасност на движението.

В състезанието взеха участие отборите на СОУ – Рудозем, СОУ – Чепинци и ОУ – Елховец. Те бяха съставени от по четирима ученици, съответно по един от 5, 6, 7 и 8 клас, като осмокласничката Емира Маданска от Чепинци бе единствената дама сред участниците.

Състезателите се оценяваха от комисия в състав: Антон Бозов – представител на Общинска администрация – Рудозем, Ахмед Ходжов – представител на РУ – Мадан, Кристина Филизова – инструктор.

Надпреварата премина в рамките на 3 етапа. Първият кръг на състезанието включваше индивидуално и отборно решаване на листовки, съставени от по 20 въпроса. Около минута бе времето за решение на един въпрос, а всеки верен отговор носеше по една точка. Учениците се справиха с въпросите за отрицателно време и подхванаха задача номер 2. Във втората отборна задача състезателите трябваше да сглобят пътен знак, който бе под формата на пъзел и да определят какво обозначава той. Най-бърз бе отборът на ОУ – Елховец. Момчетата наредиха пъзела само за няколко секунди и получиха 20 точки за даден верен отговор. По 20 точки грабнаха и останалите два отбора. Блестящо бе представянето на учениците в третия етап на надпреварата. Определянето на неизправностите на предоставения им велосипед се оказа като детска игра за тях, а това им донесе по 20 точки допълнителен актив.

Първенец на общинското състезание по безопасност на движението стана СОУ „Св. св. Кирил и Методий”. СОУ „Христо Ботев” и ОУ „Христо Ботев” се оказаха с равен брой точки, а това наложи дузпи. Допълнителни 3 въпроса определиха среброто и бронза. Оспорвана битка завърши с 2-ро място за Чепинци и 3-то за Елховец.

Финалът на викторината постави награждаването на участниците.

Марияна Куцова
©Рудозем днес





Последни новини
Документален филм разчувства млади и стари в Чепинци
Една крачка по-близо до отварянето на прохода Рудозем - Ксанти
Стотици се събраха в Рудозем, за да изразаят солидарност към Палестина
Фондация "Родопски фонд за жените - ПОПРЕЛКИ" с "Червена книга на женския род в българския език" за онези, които липсват в речта, но присъстват в обществото
Фондация "Родопски фонд за жените – ПОПРЕЛКИ" представя проекта „Червена книга на женския род в българския език“
РСПБЗН Рудозем с апел: НЕ палете огън на открито!
Наше момче игра на Европейско първенство
От АПИ планират ремонт на пътя от Рудозем до границата
Моторни масла: Любопитни факти
Оригинални турски килими - тенденции в дизайна